Na této stránce naleznete pomoc na praktickém využití našich výrobků. Zde můžete najít pomoc v následujících tématech:

VIDEO! Lepení bambusového obkladu

Lepení třtiny

Lepení ratanu.

U nás dostupný ratan je zcela přírodní materiál. Z čeho plyne, (popři nespočetném množství pozitivních vlastností) že se při kontaktu s vodou muže nasytit vodou a tak jeho připevnění a malování je o stupeň těžší než u umělých materiálů. Krok za krokem Vám ukážeme jak na to.

Důležité je, aby jste NEPOUŽÍVALI lepidlo na vodní bázi, nebo lak, což způsobí prodloužení materiálu. Důležité je podotknout, že materiál se opět napne po vyschnutí. Pro lepení doporučujeme silikonové lepidlo, které naneseme POUZE na plochu lepení (na ratan ne), a rozetřeme ho stěrkou se zuby menšími než 1 mm. Dokud lepidlo neuschne, třeba položit na materiál závaží.

Nástroje Stěrka Silikonové lepidlo Použití stěrky

Používejte alkoholové barvy, a solventní lak. Když náš materiál je ze středu rolky, tak se ratan bude pravděpodobně vlnit. Třeba ho namočit do vody na 5 minut, a pak ho můžeme vyhladit. Doufáme, že Vám tento návod pomohl.

Připevnění Thonetu na dřevěný rám

Thonet můžeme využít na mnoha místech: na židlích jako sedací část nebo jako opěrka, výplň dveří na skříních nebo v dřevěném rámu jako dekorace, např.. na ukrytí radiátoru. Připevnění požaduje několik rad, které Vám nyní prozradíme.

Tonet

Thonet je přírodní materiál, který se při kontaktu s vodou změkčí a natáhne. Proto je třeba před připevněním 2 - 4 hodiny nechat ve vodě, a připevnit v tomto stavu. Dbejme na to, abychom materiál nepřipevnili moc napnutý, protože když vyschne, napne se sám, nabude znovu původní velikost, a může se na spojích s rámem přetrhnout. Připevnění můžeme dělat jednoduše se sešívačkou. Na vnitřní stranu rámu takto připevníme uzly materiálu. Nevynecháme ani jeden uzel.

Sešívání Thonetu Thonet - připevnění v uzlech

Buďte opatrní, protože pokud je sešívačka nastavena na příliš silně, může prořezat thonet. Oplatí se nejprve provést zkoušku před sešíváním. Pokud nelze nastavit stroj, tak dejte nad uzly (v závislosti od stroje) 0,2 - 0,5 mm silnou gumovou duši, nebo lepicí pásku sehnutou na polovinu. Toto nám zaručí, že sešívačka neprořeže materiál.

Neproříznutý materiál. Materiál sešitý s lepicí páskou.

Doufáme, že Vám tento návod pomohl.

Lepení bambusu

Bambusový materiál (narozdíl od Thonetu) se při kontaktu s vodou nemění, a takto jej můžeme lepit s lepidlem na bázi vodní disperze.

Nástroje Lepidlo

Dbejte na to, že pokud použijete lepidlo s vodní bází, povrch na který lepíte musí být tlustší než 14 - 16mm. Pokud je tenčí, používejte silikonové lepidlo. Na lepenou plochu rovnoměrně rozneste lepidlo stěrkou, jejichž zuby nejsou větší než 1 mm.

stěrka Spojení bambusového materiálu s plochou lepení.

Dokud lepidlo uschne, třeba položit na materiál závaží. Bambus bez povrchové úpravy možno lakovat i s lakem s vodní bází.

Připevněný bambusový materiál. Hotový bambusový materiál.

Doufáme, že Vám tento návod pomohl.

Jak řezat bambusovou roletu

Naše rolety jsou zcela z přírodního materiálu, bambus má všestranné použití. Z bambusu se vyrábí mnoho věcí (viz nahoře) jako např. lisovaný, lepený bambus, ale dokonce i rolety. Na obklad stěn se nejčastěji používá bambus lepený na textil, ale setkáme se také s tím, že obklad je z materiálu na rolety. V takovém případě je jisté, že materiál musíme řezat na míru. Zde Vám poskytneme návod, jak na to.

Na to, abychom mohli řezat, musíme pochopit strukturu rolety. Roleta je vlastně více prutů nebo destiček pokládaných vedle sebe a posílených šňůrou. Šňůra drží bambus pohromadě.

materiál rolety

Řez má dvě variace. Můžeme řezat souběžně s pruty, nebo na ně kolmo. Nejprve ukážeme kolmý řez.
Na kolmý řez doporučujeme pákový řezač, ale pokud není po ruce postačí i krejčovské nůžky. Na stůl prostřeme materiál, ke kraji přiložme deskou, kterou materiál zarovnáme. Druhou desku přiložme tam kde chceme řezat, a označme tužkou. Potom odřežme zbytečný materiál.

Řezání rolety kolmo

Souběžný řez je o něco složitější, neboť zde můžeme proříznout i vlákna. Aby se nám materiál nerozpadl, tato vlákna musíme přilepit.Nejprve označíme místo řezání. Každé vlákno ve směru řezu potřeme dvojnásobně ředěným lepidlem na dřevo od místa, kde chceme řezat 2cm na levo a na pravo.

řezání rolety souběžně

Poté, co lepidlo uschlo, materiál otočme, a potřeme podobným způsobem i druhou stranu. Pokud uschlo lepidlo i zde, odřežme materiál nožem na označeném místě.

Doufáme že Vám materiál pomohl.

Řezání bambusové tapety lepené na textil

Jako u rolet, i zde pravděpodobně musíme řezat materiál na míru. Podobě jako u rolety, pokud chceme řezat kolmo doporučujeme pákový řezač nebo krejčovské nůžky. Doporučujeme označit místo řezu. Pokud chceme řezat souběžně, ohnutý materiál odřežeme jednoduše: nožem.

řezání bambusového materiálu lepeného na textil řezání bambusového materiálu lepeného na textil

Po seříznutí můžeme začít lepit na stěnu. Pomoc k lepení najdete kliknutím zde.

Doplnění k lepení bambusové tapety, bambusového obkladu na zeď

Husté lepidlo se jenom těžko natírá štětcem. Zředěné lepidlo však má v počátku horší přilnavost. Proto je vhodnější nanést husté lepidlo na hrubší plochy (terče, buchty) štětcem a rozetřít je zubovým hladítkem (1mm hluboké zuby po 1mm). Na tuto skutečnost jsme přišli až poté jak bylo video zveřejněno. Takže to, co zaznělo ve videu, aby se lepidlo zředilo, je neaktuální. Doporučuje se použít lepidlo na dřevo, nebo konstrukční lepidlo na vodní bázi. Stačí natřít pouze stěnu, případě okraje materiálu ze zadní strany.

lepení bambusového materiálu lepeného na textil 1 lepení bambusového materiálu lepeného na textil 2 lepení bambusového materiálu lepeného na textil 3 lepení bambusového materiálu lepeného na textil 4


Naturtrend Impex

Související literaturaCarving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Carving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Gyakorlati tanácsok rattan nádszövet és bambusz falburkolatok felhasználásához, feldolgozásához
Bambusna zidna obloga (tapeta), bambusna roleta.
Jak kleić bambusową okładzinę, jak ciąć bambusowy kij, mocowanie materiału thonet na ramkę drewnianą, cięcie bambusowej tapety.
Tipps für den Schutz von Wärmedämmung mit Bambus, Verklebungsanweisung.
Anweisung für Heizkörperverkleidungen.
Anweisung für Heizkörperverkleidungen.
Vendita materie prima per tende a rullo in bambù, carta da parati in bambù, rivestiemento murale in bambù.
grilaj din bambus, impletituri din rattan, paie de Viena, miez rattan, decor bambus, jaluzele (pergole, storuri, rulouri) de bambus, intarsii, reparatii scaune thonett, stalpi si sipci bamboo, baghete (frize, sipci), sculpturi din lemn, capiteluri, rozete din lemn si la comanda
Dekoracija enterijera prirodnim elementima za sve ljubitelje bambusa , drveta u duborezu ili trske (španske ili ratan).
lepenie bambusovej tapety, rezanie bambusovej tapety, pripevnenie thonetu na drevený rám, ratan, priečne rezanie bambusu
Carving Wood, Bamboo and Other Goods for Interior and Exterior Decoration, bamboo curtain rod, bamboo pole
Consejos prácticos sobre el uso de materiales de bambú y ratán
Conseils pratiques pour l'utilisation du natte rotin et du parement mural en bambou